Хто має право на отримання картки поляка? Далеко не всі нащадки громадян міжвоєнної Речі Посполитої (Польської держави у 1918–1939 рр.) мають право на Карту поляка. Якщо ваші предки були переселені на територію сучасної України в рамках так званого "обміну населення" між СРСР та Польською Народною Республікою, Ви, згідно з чинними правилами надання Картки поляка, не можете претендувати на неї, адже ва ші предки були визначені виконавчими органами як українці. Проте існує велика кількість інших випадків, за яких можливе отримання Картки поляка, і ми можемо Вам допомогти підтвердити (чи спростувати) ваше польське коріння документально.
Чи є розділ "національність" в метричних книгах? Російська імперія, як відомо, була становою державою, у якій церковні документи не містили графи «національність». Подібна практика була характерною і для територій України, що перебували під контролем Австро-Угорщини, де також не зазначалася національна приналежність в офіційних реєстрах.
Що таке метрична книга? Метрична книга (метрика) –офіційний документ формулярного зразка, що вівся релігійними установами з метою реєстрації актів цивільного стану. У таких книгах фіксувалися записи про народжен ня, укладання шлюбів та смерть. Простими словами, метрична книга є раннім аналогом сучасної системи державної реєстрації актів цивільного стану. З упровадженням системи РАЦС у СРСР ведення метричних книг втратило обов’язковий характер.
Наскільки "глибоко" можна дослідити родовід? Кожен випадок дуже індивідуальний. У першу чергу результат залежить від коректності наданої вихідної інформації, соціального становища ваших предків, а також збереженості та доступності генеалогічних джерел. Якщо ваші предки були селянами – представниками найменш мобільної групи населення, незалежно від національності, ваш родовід можна дослідити до середини XVIII ст. Якщо пощастить, то до кінця XVII ст. Зазвичай ця хронологічна межа є константою. Глибше дослідити не дозволяє збереженість документів. Хіба що саме ваш випадок є унікальним. Трапляється і таке.
Як швидко робится родовід? Час дослідження однієї гілки роду складає 3 – 5 місяців. Комплексний родовід – 1 – 1.5 року.
Які дані потрібні для початку дослідження? Прізвища, ім’я та по батькові ваших предків, їхні дати та місця народження, одруження, навчання, роботи, смерті. Чим більше вихідної інформації буде надано, тим швидше буде виконана робота.
На основі яких джерел ви робите дослідження? Ми працюємо з усіма архівами України, а також з архівами Молдови та Польщі. Проте кожен випадок для нас індивідуальний, і у разі доступності генеалогічних матеріалів географічні рамки значення не матимуть.
Чому ціна дослідження така? Основна частина роботи полягає в архівному пошуку та ретельному співставленні старовинних документів для реконструкції родоводу. Це вимагає значної кількості часу та спеціалізованих знань, особливо коли мова йде про стародавні матеріали. Для завершення одного проекту необхідно витратити сотні годин роботи досвідчених генеалогів.
Як переконатися у достовірності інформації? Упродовж усього дослідження ми регулярно інформуємо Вас про його перебіг, надаючи детальні звіти, підтверджені документально.
Чи можливо оплачувати частинами? Дослідження родоводу проводиться поетапно, тому можна розділити оплату на кілька частин. Умови обговорюються індивідуально з генеалогом, що робить процес максимально комфортним для вас. Ми враховує мо ваші побажання та обставини, щоб підібрати найзручніший формат співпраці. Також, для вимушених переселенців та військовослужбовців діє знижка 10%.
Від чого залежить успішність дослідження? Успіх дослідження визначається професіоналізмом і досвідом генеалога, його навичками і вміннями, а також наявністю збереженістю та доступністю необхідних документів.
Чи можливо дослідити родовід самостійно Так, це можливо, але перш ніж починати, Вам необхідно вміти працювати з архівами, розуміти та вміти транскрибувати старовинні рукописи, написані дореволюційною російською, церковнослов'янською, польською, німецькою, латиною та іншими мовами. Мати обширні знання з історії, у тому числі і побутової та історичної географії, розбиратися у специфіці документообігу різних епох та держав. Окрім цього, бажано розуміти контекст епохи, у якій жили Ваші пращури, розуміти життя суспільства часу і регіону, який Ви досліджуєте. Також доведеться витратити багато часу на вивчення великої кількості давніх документів.